Umów spotkanie

Udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Do czyszczenia powierzchni wykorzystuje się wiele różnych urządzeń, metod i technologii. Jedną z popularniejszych jest piaskowanie, które ze względu na swoją stosunkowo dużą inwazyjność i pracochłonność nie może być wszędzie stosowane. Pojawiają się więc alternatywy, a wśród nich czyszczenie laserowe, który bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami, jak farby, oleje, smary i przebarwienia.

Zalety i możliwości czyszczenia laserem

Technologia czyszczenia laserowego wykorzystywana jest na dużą skalę w wielu branżach, gdzie wymagane jest utrzymanie powierzchni w należytej czystości. Doskonale sprawdza się przy renowacji obrazów, dzieł sztuki i budynków, laser czyści bez ryzyka uszkodzenia podłoża.

To, co wyróżnia czyszczenie laserem, to na pewno duża dokładność i precyzja. Cały proces jest też bardzo wydajny, wyraźnie skraca czas wykonywanej pracy, a przy tym cechuje się dużą skutecznością. Sprzyja działaniom przyjaznym środowisku, ponieważ nie ma konieczności utylizacji odpadów i zanieczyszczeń. Laser emituje też hałas o niskim natężeniu, co z kolei przekłada się na komfort pracy. Korzystanie z lasera czyszczącego pozytywnie wpływa na politykę finansową firmy. Cechuje się on niskimi kosztami eksploatacji, a urządzenie jest też tanie w konserwacji.

Ponadto maszynę można wykorzystać do czyszczenia bardzo delikatnych powierzchni, nie bez przyczyny jest on stosowany przy konserwacji zabytków. Nie ingeruje w bazowy materiał i nie niszczy go. Pozwala zachować jego pierwotny kształt i formę.

Czyszczenie laserowe alternatywą dla piaskowania

Najpopularniejszą metodą czyszczenia powierzchni jest jednak piaskowanie. Nie można z niego korzystać we wszystkich przypadkach, nie sprawdzi się przy wrażliwych powierzchniach, a także tam, gdzie ważna jest szybkość i krótki czas czyszczenia.

Czyszczenie laserem okazało się najodpowiedniejszą dla niego alternatywą. Laser cechuje się dużym impulsem, który dokładnie usuwa stare farby, rdzę i tłuste zabrudzenia. Ponadto pozwala nie tylko na pozbycie się zanieczyszczonych powłok, ale też na polerowanie i zmianę przyczepności powierzchni. Czyszczenie przy pomocy piaskowania nie pozwala na tak wszechstronne wykorzystanie tej technologii. Ponadto istnieje duże ryzyko, że powierzchnie zostaną uszkodzone.

Laser czyszczący Fanuci – niezawodność we włoskim stylu

W Centrum Maszyn CNC do czyszczenia laserowego wykorzystujemy laser Fanuci. To laser światłowodowy wyposażony w jednomodułowe źródło fibrowe Maxphotonics lub IPG zabezpieczone przed odbiciem wiązki. Technologia światłowodowa wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji, możliwością czyszczenia materiałów wysoko refleksyjnych, a także długim czasem pracy, nawet do 100 000 godzin. W urządzeniu zastosowano też głowicę laserową z elektrycznym systemem ruchomej wiązki z mechanizmem napędzającym soczewkę skupiającą, dzięki któremu możliwa jest automatyczna zmiana jej położenia.

Lasery czyszczące bardzo wyraźnie odmieniły procesy czyszczenia powierzchni, szczególnie tych delikatnych i poddawanych renowacji. To skuteczność połączona z bezpieczeństwem i wydajność, której towarzyszy bardzo szerokie spektrum zastosowania.

Zainteresowany?
Napisz do nas

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

ul. Ku Ujściu 19, Hala 1, Segment F,
80-701 Gdańsk

 

Pon-Pt 8:00 - 16:00