Umów bezpłatną prezentację technologii już dziś!

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Spawarki laserowe

Spawarka laserowa FANUCI to zaawansowana technologia spawania laserowego dostępna dla każdego!

Proces spawania laserowego polega na stapianiu obszaru styku łączonych elementów ciepłem otrzymanym w wyniku doprowadzenia do obszaru spawanego skoncentrowanej wiązki światła o bardzo dużej energii i gęstości. Jednomodułowe zasilanie fibrowe dostarcza urządzeniu stałą, stabilną moc i jakość wiązki. Zakres mocy lasera jest regulowany w zależności od potrzeb produkcyjnych. Takie rozwiązanie gwarantuje bezkonkurencyjną elastyczność zastosowania oraz wysoką niezawodność. Spawanie laserowe jest metodą szczególnie wydajną w produkcji wieloseryjnej, zautomatyzowanej lub zrobotyzowanej.

Stosowanie lasera fibrowego do spawania przemysłowego rozpowszechniło się, ponieważ technologia ta stała się wydajniejsza i łatwiejsza w użytkowaniu w porównaniu do tradycyjnych metod spawalniczych uprzednio wykorzystywanych w produkcji. W stosunku do ogólnie przyjętych, tradycyjnych technik spawania, technologia laserowa jest procesem elastyczniejszym, ekonomiczniejszym i ponad wszystko bezpieczniejszym przy równoczesnym zachowaniu ergonomii ponoszonych kosztów. Spawanie laserowe jest wszechstronne, można je bezpiecznie stosować na powierzchniach delikatnych. Lasery spawające łączą materiały różnego rodzaju, grubości i kształtu. Natomiast otrzymywane spoiny są mało widoczne i trwałe a odkształcenia złączy są znikome. Po zakończeniu procesu spawania nie jest wymagana żadna obróbka mechaniczna.

Spawarki laserowe nie wymagają stałej, bieżącej konserwacji. Ich konstrukcja jest niewielka, co sprawia, że można je łatwo przenosić pomiędzy stacjami roboczymi. Aktualnie technologia laserowa w spawalnictwie jest szeroko stosowana w bardzo wielu dziedzinach przemysłu m.in. branży motoryzacyjnej, astronautyce, elektronice, lotnictwie, wytwarzaniu energii, produkcji urządzeń sanitarnych, produkcji i regeneracji matryc, przetwórstwie spożywczym itp. Wachlarz zastosowań spawania laserowego stale się powiększa wraz z posuwającą się naprzód technologią. II generacja urządzeń FANUCI została rozbudowana m.in. o opcjonalne funkcje zgrzewania oraz cięcia laserowego!

Dlaczego laser spawający FANUCI to najlepszy wybór?

 1. 1. Podzespoły produkowane przez najlepszych producentów

  Spawarki laserowe FANUCI wyposażone są wyłącznie w komponenty najwyższej jakości gwarantujące niezawodność i stabilność procesu spawania laserowego. Sercem urządzenia jest źródło fibrowe Maxphotonics lub IPG. Za najwyższą precyzję procesu spawania odpowiada autorska głowica laserowa Fanuci PRO Wobble z systemem elektrycznego sterowania soczewką (oscylacja) oraz automatycznego podawania drutu. Natomiast za stabilność całego procesu odpowiada system chłodzenia S&A oraz elektryka Schneider lub Omron.

 2. 2. Innowacja przyjazna środowisku i zdrowiu

  Technologia spawania laserowego jest stale rozwijana, co poprawia bezpieczeństwo pracy i zmniejsza liczbę potencjalnych zagrożeń. Urządzenie wyposażone jest w system filtrów, który automatycznie usuwa opary i pyły sprawiając, że urządzenie jest przyjazne dla środowiska i stacji roboczej operatora.

 3. 3. Najwyższa precyzja spawania

  Spawarka laserowa FANUCI, jako pierwszy na rynku wykorzystuje autorską głowicę PRO Wobble z ruchomą wiązką lasera, oscylacja. Charakteryzuje się ona przede wszystkim prostą, intuicyjną obsługą, znakomitą jakością otrzymywanych spoin, wysoką prędkością pracy oraz brakiem obróbki post procesowej.

 4. 4. Ponadprzeciętna stabilność oraz trwałość

  Technologia spawania laserowego zapewnia absolutną stabilności i jakości procesu, a także gwarantuje najwyższą precyzję spawania materiału. Jest to obecnie najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie spawalnicze dostępne na rynku. Doskonale zastępuje tradycyjne spawanie w szczególności w cienkich blachach z m.in. stali nierdzewnej, czarnej, blachy ocynkowanej, aluminiowej, miedzi i innych materiałów metalowych.

 5. 5. Gwarancja niezawodności na lata

  Ze względu na wysoką jakość i niezawodność produkowanych urządzeń, spawarki laserowe FANUCI posiadają możliwość implementacji pełnej 3 letniej gwarancji na całość urządzenia.

Laser spawający FANUCI o mocy 2000W dostępny na naszej hali pokazowej w Gdańsku!

Niezawodne podzespoły

Ręczna spawarka laserowa FANUCI to innowacyjne i kompleksowe urządzenie składające się wyłącznie z niezawodnych komponentów produkowanych przez światowych gigantów. Poniżej przedstawiamy zestawienie podstawowych podzespołów oferowanej spawarki laserowej II generacji.

Podzespoły Producent Stan

Źródło laserowe (fiber)

Maxphotonics 1000/1500/2000W

TAK

Głowica laserowa

FANUCI PRO Wobble

TAK

Automatyczny podajnik drutu

FANUCI PRO EasyWIRE

TAK

System sterujący

FANUCI LaserWELD

TAK

Elektryka

Schneider, Omron, Chint, AirTEC

TAK

Chłodzenie

S&A ChillX

TAK

Filtrowentylacja

FANUCI CleanAIR

TAK

Źródło laserowe Maxphotonics

Firma Maxphotonics jest obecnie jednym z największych producentów źródeł laserowych w technologii fiber na świecie. Od 2004 roku wyprodukowała i dostarczyła dziesiątki tysięcy źródeł, stając się jedną z dwóch najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych firm wytwarzających tego typu rozwiązania. W oferowanym urządzeniu zastosowano najnowsze źródło fibrowe nowej generacji zabezpieczone przed odbiciem wiązki. Najnowszy model rezonatora osiąga ultra wysoką moc wyjściową, co przekłada się na optymalną wydajność oraz doskonałą jakość spawania.

 

Podstawowe zalety technologii światłowodowej:

 • technologia jest stale rozwijana i udoskonalana
 • niskie koszty eksploatacji i utrzymania
 • wysoka wydajność i stabilność procesu obróbczego
 • znacząca redukcja kosztów produkcji
 • możliwość spawania materiałów wysoko refleksyjnych np. aluminium, miedzi czy mosiądzu
 • możliwość spawania stali w różnych gatunkach i wymiarach
 • szacowany czas pracy źródła fibrowego wynosi około 100 000 roboczo godzin
 • technologia przyjazna i bezpieczna dla środowiska i miejsca pracy

Głowica laserowa Fanuci Pro Wobble z systemem ruchomej wiązki

Drugim, niezmiernie istotnym podzespołem decydującym o jakości i prędkości spawania, jest głowica laserowa. Spawarka laserowa FANUCI wyposażona jest w autorską, nowoczesną głowicę z elektrycznym systemem ruchomej wiązki, oscylacja. Posiada ona opatentowany mechanizm napędzający soczewkę skupiającą, który umożliwia automatyczną zmianę jej położenia, a co za tym idzie, szerokość wiązki. Głowica jest chłodzona wodą (nie powietrzem!), co pozwala pracować stabilnie i bez przerw. Urządzenie ma ergonomiczną budowę i pewnie leży w ręce operatora.

Co daje nam funkcja PRO Wobble?

 • Większa szybkość i lepsza jakość spawania laserowego

  Głowica z ruchomą soczewką sterowaną automatycznie daje mozliwość korygowania niedoskonałości materiału. Zmienny rozmiar plamki powoduje dużo lepsze uformowanie spoiny niedostępne do tej pory w technologii ręcznego spawania laserowego na tradycyjnych głowicach dostępnych na rynku

 • Wysoka wydajność

  Autorski system pozwala spawać od 2-10 razy szybciej od tradycyjnych metod dostępnych na rynku, i nawet 2-4 krotnie szybciej od konkurencyjnych, standardowych spawarek laserowych. Urządzenie FANUCI może pracować bez przerwy 24/h

 • Najwyższy stopień bezpieczeństwa

  Głowica wyposażona jest w szkiełka ochronne oraz system chłodzenia cieczą, co gwarantuje optymalne zabezpieczenie, zapobiega przegrzaniu, wydłuża żywotność urządzenia. W pełni zamknięta, solidna obudowa zwiększa bezpieczeństwo podzespołów, dając dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne

Automatyczny podajnik drutu Fanuci PRO EasyWire

Oferowane urządzenie wyposażone jest w pełni automatyczny, zintegrowany z oprogramowaniem podajnik drutu. System umożliwia pracę z wypełnieniem o grubości 0,8-1,6mm w trybie „push” lub „pull”.

System sterujący FANUCI LaserWELD

Fanuci LaserWELD to system operacyjny łączący wysoką wydajność z intuicyjnością oraz prostotą obsługi. Sterowanie umieszczone jest na kolorowym wyświetlaczu dotykowym umożliwiającym ustawianie wszystkich niezbędnych parametrów w zależności od potrzeb użytkownika. System pozwala zapamiętać gotowy programy dla danych typów spawania czy materiałów zgodnie z profilem produkcji. Jeżeli zaistnieje potrzeba z poziomu pulpitu można wyłączyć funkcję Fanuci PRO Wobble i korzystać z lasera z plamką punktową lub liniową. System jest obsługiwany w języku polskim.

Podstawowe parametry techniczne

Moc wyjściowa lasera

1000/1500/2000W

Rodzaj głowicy

PRO Wobble z ruchomą soczewką sterowaną elektrycznie

Chłodzenie

cieczą (woda destylowana)

Waga głowicy

ok. 900g

Długość światłowodu

15m

Długość fali lasera

1070NM +/-10%

Max. prędkość spawania

120mm/s

Grubość drutu w trybie automatycznym

0,8-1,6mm

Opcjonalna funkcja zgrzewania materiału

TAK

Opcjonalna funkcja cięcia laserowego materiału

TAK

Wymiary urządzenia

Długość:

1 170 mm

Wysokość:

1 080 mm

Szerokość:

800 mm

Waga:

ok. 300 kg

 

Opieka techniczna, czyli jak dbamy o naszych klientów.

Serwis

Posiadamy własny, wykwalifikowany serwis, dostępny na terenie całego kraju. Dostarczamy stałą opiekę techniczną zarówno podczas trwania okresu gwarancyjnego, jak i po jego upływie.

Dysponujemy także własnym, w pełni wyposażonym magazynem wszystkich niezbędnych części serwisowych i eksploatacyjnych, co pozwala na zoptymalizowanie procesu podejmowanych działań serwisowych do absolutnego minimum. Dokładamy wszelkich starań, aby zgłoszenia serwisowe były stale monitorowane i realizowane w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu ich otrzymania. Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 • Dział wsparcia technicznego

  Zapewniamy własny, wykwalifikowany serwis dostępny w całej Polsce. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

 • Magazyn

  Posiadamy pełny magazyn części serwisowych oraz eksploatacyjnych (m.in. źródeł fibrowych, głowic laserowych, szaf sterujących, chillerów, podajników).

 • Reakcja serwisu

  48h od wysłania zgłoszenia serwisowego.

 • Wsparcie online

  Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 

Gwarancja

Głównym, niezmiennym celem naszej firmy jest sukcesywne budowanie zaufania i rosnącej satysfakcji naszych klientów. Nieustannie poszukujemy nowatorskich rozwiązań pozwalających naszej firmie budować i rozwijać wizerunek solidnego i zaufanego dostawcy, który na każdym etapie współpracy jest gwarantem bezpiecznej inwestycji oraz pewnej i stabilnej produkcji. Urządzenie objęte jest 12 miesięcznym okresem gwarancyjnym od momentu uruchomienia, jednak nie dłuższym niż 13 miesięcy od momentu dostawy. Wymagania serwisowe i gwarancyjne: Środowisko pracy, obsługa i konserwacja urządzenia zgodnie z zaleceniami dokumentacji technicznej DTR oraz karty gwarancyjnej.

 

W razie jakichkolwiek pytań w temacie spawania laserowego prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kontakt.

Formularz Kontaktowy

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Dane Kontaktowe

Godziny otwarcia: Pon-Pt 8:00 - 16:00

Telefon:

E-mail:

Adres siedziby:
Centrum Maszyn CNC Sp. z o.o.
ul. Ku Ujściu 19
Hala 1, Segment F
80-701 Gdańsk


NIP: 8513171254
REG: 321421658
KRS: 0000475968