Umów spotkanie

Udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=
 

 

 

 

Spawarka laserowa FANUCI 3.0 PRO GenX to zaawansowana technologia spawania laserowego dostępna dla każdego!

Ręczna spawarka laserowa dostępna jest w wariantach o mocy: 1000W, 1500W, 2000W, 3000W. Spawarka laserowa Fanuci posiada m.in.: źródło laserowe Maxphotonics, autorską głowicę laserową Fanuci PRO Wobble 3.0 z systemem ruchomej wiązki. Do spawarki laserowej dołączany jest automatyczny podajnik drutu Fanuci PRO EasyWire 3.0. Waga urządzenia to ok. 300 kg. Jednomodułowe zasilanie fibrowe dostarcza urządzeniu stałą, stabilną moc oraz perfekcyjną jakość wiązki spawającej. 

 

Spawanie laserowe jest wszechstronne, można je bezpiecznie stosować na powierzchniach delikatnych. Lasery spawające łączą materiały różnego rodzaju, grubości i kształtu. Otrzymywane spoiny są mało widoczne, estetyczne i ekstremalnie trwałe a odkształcenia złączy są znikome. Po zakończeniu procesu spawania nie jest wymagana żadna obróbka mechaniczna, post-procesowa.

Aktualnie technologia laserowa w spawalnictwie jest szeroko stosowana w bardzo wielu dziedzinach przemysłu m.in. branży motoryzacyjnej, astronautyce, elektronice, lotnictwie, wytwarzaniu energii, produkcji urządzeń sanitarnych, produkcji i regeneracji matryc, przetwórstwie spożywczym oraz szeroko rozumianym wykonywaniu usług zewnętrznych itp. 

 
 
 

III generacja spawarek laserowych FANUCI została rozbudowana m.in. o funkcje zgrzewania oraz cięcia laserowego. Spawarki posiadają pełne CE oraz certyfikat spawalniczy WPQR TUV Rheinland!

 
 

Spawarka laserowa FANUCI 3.0 PRO GenX – podstawowe parametry techniczne

Wartości podane w tabeli są zmienne w zależności od końcowej konfiguracji i modelu urządzenia. Parametry stałe każdego modelu podawane są w ofertach handlowych

Pozycja Fanuci-1000W Fanuci-1500W Fanuci-2000W Fanuci-3000W

Moc wyjściowa lasera

1000W

1500W

2000W

3000W

Długość fali lasera

1070 NM

1070 NM

1070 NM

1070 NM

Długość światłowodu

ok. 10 m

ok. 10 m

ok. 10 m

ok. 10 m

Tryb pracy

Ciągły/ Modulowany

Ciągły/ Modulowany

Ciągły/ Modulowany

Ciągły/ Modulowany

Pozycjonowanie

Czerwona kropka laserowa

Czerwona kropka laserowa

Czerwona kropka laserowa

Czerwona kropka laserowa

Ciśnienie powietrza

5-15L/min

10-15L/min

10-15L/min

10-15L/min

Napięcie elektryczne

230V

230V

380V

380V

Pobór mocy

5KW

7KW

9KW

11KW

Częstotliwość

50/60 HZ

50/60 HZ

50/60 HZ

50/60 HZ

Zabezpieczenie

25A

32A

40A

32A

Waga głowicy

ok. 760g

ok. 760g

ok. 760g

ok. 760g

Tryb pracy głowicy

Oscylacja/ Plamka/ Linia

Oscylacja/ Plamka/ Linia

Oscylacja/ Plamka/ Linia

Oscylacja/ Plamka/ Linia

Długość ogniskowej

150mm

150mm

150mm

150mm

Prędkość spawania

0-160mm/s

0-190mm/s

0-215mm/s

0-215mm/s

Chłodzenie

Woda destylowana

Metoda kontroli laserowej

włączanie lasera + blokada bezpieczeństwa + metalowy przełącznik/zacisk bezpieczeństwa

Panel dotykowy

Ekran i PLC

Podajnik drutu

Automatyczne podawanie i cofanie

Grubość drutu w trybie automatycznym

0.8mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.6mm, 2.0mm

 
 

 

Masz pytania?
Umów się na bezpłatną prezentację już dziś!

W razie jakichkolwiek pytań w temacie spawarek laserowych prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.

Wyślij wiadomość
 

Niezawodne podzespoły. Gdy precyzja laserowa spotyka się z włoską finezją. 

Spawarki laserowe FANUCI to innowacyjne i kompleksowe urządzenia składające się wyłącznie z niezawodnych komponentów produkowanych przez światowych gigantów. Poniżej przedstawiamy zestawienie podstawowych podzespołów prezentowanej spawarki laserowej III generacji.

 
Podzespoły Producent

Źródło laserowe (fiber)

Maxphotonics 

Głowica laserowa

Fanuci PRO Wobble

Automatyczny podajnik drutu

Fanuci PRO EasyWIRE

System sterujący

Fanuci PRO LaserWELD

Filtrowentylacja

Fanuci PRO CleanAIR

Elektryka

Schneider, ABB, Weidmuller, Omron

Chłodzenie

Fanuci PRO ChillX

 

Źródło laserowe Maxphotonics

Firma Maxphotonics jest obecnie jednym z największych producentów źródeł laserowych w technologii fiber na świecie.  

W oferowanym urządzeniu zastosowano najnowsze źródło fibrowe nowej generacji zabezpieczone przed odbiciem wiązki. 

 

Podstawowe zalety technologii światłowodowej:

  • technologia jest stale rozwijana i udoskonalana
  • niskie koszty eksploatacji i utrzymania
  • wysoka wydajność i stabilność procesu obróbczego
  • znacząca redukcja kosztów produkcji
  • możliwość spawania materiałów wysoko refleksyjnych np. aluminium, miedzi czy mosiądzu
  • możliwość spawania stali w różnych gatunkach i wymiarach
  • szacowany czas pracy źródła fibrowego wynosi około 100 000 roboczo godzin
  • technologia przyjazna i bezpieczna dla środowiska i miejsca pracy
 
 
 

Głowica laserowa Fanuci PRO Wobble 3.0 GenX z systemem ruchomej wiązki (oscylacji)

 
 

Spawarka laserowa FANUCI wyposażona jest w autorską, nowoczesną głowicę z elektrycznym systemem ruchomej wiązki, oscylacja. Posiada ona opatentowany mechanizm napędzający soczewkę skupiającą, który umożliwia automatyczną zmianę jej położenia, a co za tym idzie, szerokość wiązki. Głowica jest chłodzona wodą (nie powietrzem!), co pozwala pracować stabilnie i bez przerw. 

Co daje nam funkcja PRO Wobble?

 

Większa szybkość i lepsza jakość spawania laserowego

Głowica z ruchomą soczewką sterowaną automatycznie daje mozliwość korygowania niedoskonałości materiału. Zmienny rozmiar plamki powoduje dużo lepsze uformowanie spoiny niedostępne do tej pory w technologii ręcznego spawania laserowego na tradycyjnych głowicach spawających dostępnych na rynku

 

Wysoka wydajność

Autorski system pozwala spawać od 2-10 razy szybciej od tradycyjnych metod dostępnych na rynku, i nawet 2-4 krotnie szybciej od konkurencyjnych, standardowych spawarek laserowych. Urządzenie FANUCI może pracować bez przerwy 24/h

 
 

Najwyższy stopień bezpieczeństwa

Głowica wyposażona jest w szkiełka ochronne oraz system chłodzenia cieczą, co gwarantuje optymalne zabezpieczenie zapobiegające przegrzaniu, co jednocześnie wydłuża żywotność urządzenia. W pełni zamknięta, solidna obudowa zwiększa bezpieczeństwo podzespołów, dając maksymalną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

Automatyczny podajnik drutu Fanuci PRO EasyWire 3.0 GenX

 

Oferowane urządzenie wyposażone jest w pełni automatyczny, zintegrowany z oprogramowaniem podajnik drutu Fanuci PRO EasyWire. System umożliwia pracę z wypełnieniem o grubości 0,8-2,0mm w trybie „push” lub „pull”.

 
 

System sterujący Fanuci PRO LaserWELD 3.0 GenX

 

System operacyjny łączący wysoką wydajność z intuicyjnością oraz prostotą obsługi. Sterowanie umieszczone jest na kolorowym wyświetlaczu dotykowym umożliwiającym ustawianie wszystkich niezbędnych parametrów w zależności od potrzeb użytkownika. System pozwala zapamiętać gotowy programy dla danych typów spawania czy materiałów zgodnie z własnym profilem produkcji. 

 

Filtrowentylacja Fanuci PRO CleanAIR 3.0 GenX

 

Zaprojektowany odciąg spawalniczy z filtrem pozwala na redukcję zanieczyszczenia powietrza w miejscu ich powstawania. Oczyszczone powietrze może powrócić w przestrzeń roboczą i dzięki temu można ograniczyć straty związane z wyrzucaniem ciepłego powietrza poza budynek (w przypadku odciągów bez filtra). 

 
 

Dlaczego spawarki laserowe FANUCI to najlepszy wybór?

1
 

Podzespoły produkowane przez najlepszych producentów

Sercem urządzenia jest jednomodułowe źródło fibrowe Maxphotonics lub IPG. Za najwyższą precyzję procesu spawania odpowiada autorska głowica laserowa PRO Wobble z systemem elektrycznego sterowania soczewką (oscylacja) oraz automatyczny podajnik drutu PRO EasyWire. Natomiast za stabilność całego procesu odpowiada system sterowania PRO LaserWELD. Za ciągłość produkcji odpowiada elektryka Schneider, ABB, Weidmuller, Omron oraz innowacyjne chłodzenie PRO ChillX.

2
 

Innowacja przyjazna środowisku i zdrowiu

Technologia spawania laserowego jest stale rozwijana, co poprawia bezpieczeństwo pracy i zmniejsza liczbę potencjalnych zagrożeń. Urządzenie wyposażone jest w system filtrów PRO CleanAIR, który automatycznie usuwa opary i pyły sprawiając, że urządzenie jest przyjazne dla środowiska i stacji roboczej operatora. Jednocześnie wpływa to na wydłużoną żywotność wykorzystywanych części eksploatacyjnych.

3
 

Najwyższa precyzja spawania

Laser spawający FANUCI, jako pierwszy na rynku wykorzystuje autorską głowicę PRO Wobble z ruchomą wiązką lasera umożliwiającą proces oscylacji. Charakteryzuje się ona przede wszystkim lekkością, prostą, intuicyjną obsługą, znakomitą jakością otrzymywanych spoin, jak i wysoką prędkością pracy przy braku obróbki post-procesowej.

4
 

Ponadprzeciętna stabilność oraz trwałość

Technologia spawania laserowego zapewnia absolutną stabilność i jakość procesu, a także gwarantuje najwyższą precyzję spawania. Doskonale zastępuje tradycyjne metody spawalnicze w szczególności w cienkich blachach z stali nierdzewnej, aluminium, stali czarnej, ocynkowanej oraz miedzi i wielu innych materiałów, w tym wysoko refleksyjnych.

5

Gwarancja niezawodności na lata

Spawarka laserowa FANUCI posiada możliwość implementacji pełnej 2-3 letniej gwarancji na całość urządzenia.

 

Wymiary urządzenia

 
01

Posiadamy własny, wykwalifikowany serwis, dostępny na terenie całego kraju. Dostarczamy stałą opiekę techniczną zarówno podczas trwania okresu gwarancyjnego, jak i po jego upływie. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

02

Dokładamy wszelkich starań, aby zgłoszenia serwisowe były stale monitorowane i realizowane w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu ich otrzymania. Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 
03

Dysponujemy także własnym, w pełni wyposażonym magazynem wszystkich niezbędnych części serwisowych i eksploatacyjnych, co pozwala na zoptymalizowanie procesu podejmowanych działań serwisowych do absolutnego minimum.

 
 

Dział wsparcia technicznego

Zapewniamy własny, wykwalifikowany serwis dostępny w całej Polsce. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

 

Wsparcie online

Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 
 

Magazyn

Posiadamy w pełni wyposażony magazyn części serwisowych oraz eksploatacyjnych (m.in. źródeł fibrowych, głowic laserowych, szaf sterujących, filtrowentylacji, chillerów, podajników).

 

Wsparcie online

48h od wysłania zgłoszenia serwisowego.

 
01

Głównym, niezmiennym celem naszej firmy jest sukcesywne budowanie zaufania i rosnącej satysfakcji naszych klientów. Nieustannie poszukujemy nowatorskich rozwiązań pozwalających naszej firmie budować i rozwijać wizerunek solidnego i zaufanego dostawcy, który na każdym etapie współpracy jest gwarantem bezpiecznej inwestycji oraz pewnej i stabilnej produkcji.

02

Wymagania serwisowe i gwarancyjne: Środowisko pracy, obsługa i konserwacja urządzenia zgodnie z zaleceniami dokumentacji technicznej DTR oraz karty gwarancyjnej.

 
01

Otworzyliśmy profesjonalny salon pokazowy wraz z magazynem części serwisowych i eksploatacyjnych w Gdańsku. Tym samym nasi klienci zyskali możliwość bezpłatnego, osobistego przetestowania i sprawdzenia technologii urządzeń laserowych dostępnych w naszej ofercie.

02

Zachęcamy także do umówienia bezpłatnych prezentacji spawania laserowego bezpośrednio na terenie własnego zakładu produkcyjnego! Udostępniamy również listę referencyjną pracujących urządzeń w regionie w którym znajduje się siedziba zainteresowanej firmy.

Sukces mierzony wynikiem zrealizowanych inwestycji!

Od 2021 udało się nam dostarczyć i wdrożyć ponad 250 spawarek laserowych Fanuci na terenie całej Polski! 

Baza wiedzy

Jakie zastosowanie mają spawarki laserowe w przemyśle?

Spawanie laserowe polega na stapianiu obszaru styku skoncentrowaną wiązką światła o bardzo dużej mocy. Najnowocześniejsza metoda łączenia metali i stopów pozwalająca spawać detale o dowolnej grubości oraz kształcie.

Dowiedz sie więcej
Jakie zastosowanie mają spawarki laserowe w przemyśle?
Cover filmu youtube

Zainteresowany?
Napisz do nas

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

ul. Ku Ujściu 19, Hala 1, Segment F,
80-701 Gdańsk

 

Pon-Pt 8:00 - 16:00