Umów spotkanie

Udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=
 

 

 

 

FANUCI 4.0 PRO GenX Ręczna spawarka laserowa. Ten światowej klasy, bestsellerowy przemysłowy przenośny spalaser spawający dostępny jest w następujących wariantach mocy: 1000W, 1500W, 2000W, 3000W. Zaprojektowany, aby zaspokoić wszystkie potrzeby produkcyjne. Zaawansowana technologia, maksymalizująca procesy spawania.

Ręczna spawarka laserowa FANUCI PRO GenX 4.0 wraz z podajnikiem drutu

 
 

Spawarki laserowe

Czwarta generacja spawarek laserowych FANUCI. Najbardziej innowacyjny, zaawansowany sprzęt spawalniczy dostępny na rynku. Technologia spawania laserowego zapewnia absolutną stabilność, jakość i najwyższą precyzję procesu spawania. Doskonale zastępuje tradycyjne metody spawania, zwłaszcza cienkich materiałów wykonanych ze stali nierdzewnej, aluminium, stali węglowej czy ocynkowanej, tytanu, miedzi, mosiądzu, metali szlachetnych takich jak złoto i srebro, i wielu innych, w tym materiałów o wysokim współczynniku odbicia. Spawanie laserowe generuje większe ilości produkcji, jednocześnie minimalizując koszty produkcji dzięki niższemu zapotrzebowaniu na energię i gaz. Daje to absolutną przewagę nad konkurencją. Maszyny FANUCI są budowane wyłącznie z najbardziej niezawodnych komponentów produkowanych przez globalnych producentów TOP-TECH. Spawarka laserowa FANUCI 4.0 PRO GenX jest wyposażona w źródło lasera FANUCI PowerON, głowicę lasera RAPTOR 4.0 PRO z opatentowanym oscylującym ruchem wiązki, system operacyjny LaserWELD 4.0 PRO 4w1 lub 2W, automatyczny podajnik drutu EasyWIRE 4.0 PRO z pojedynczym lub podwójnym zasilaniem. Własne, zaawansowane technologicznie rozwiązania spawalnicze FANUCI zapewniają nie tylko stabilną, wysoką i szybką pracę, ale także doskonałą jakość spoiny spawalniczej. Jest to gwarancją przemysłowej trwałości na wiele lat. Maszyny do spawania laserowego FANUCI są objęte pełną 2-3 letnią gwarancją na całe urządzenie. Wewnętrzna konstrukcja pozwala na połączenie manualnych spawaczy światłowodowych FANUCI z robotami za pośrednictwem jednolitej, szybkiej wtyczki sterującej do automatyzacji spawania laserowego. Certyfikowane przez FDA, CE i zatwierdzone przez WPQR TUV Rheinland!

celogo fdalogo tuv logo
 

Podstawowe zalety

Technologia spawania laser fiber staje się coraz bardziej popularna w przemyśle, zastępując tradycyjne metody spawania w procesie produkcyjnym. Zapewnia ona bezstykowe, elastyczne i szybkie rozwiązania spawalnicze nawet dla najbardziej zaawansowanych branż. Jest szeroko stosowana w lotnictwie, przemyśle samochodowym, obronie i wojsku, urządzeniach medycznych, elektronice, rafinacji petrochemicznej, komunikacji, energetyce, automatyce, procesach zleconych itd. Główne zalety spawania laserowego na włóknach to:

 • Zwiększona prędkość i elastyczność

 • Wysoka precyzja i dokładność

 • Niezrównana wszechstronność

 • Doskonałe wykończenie spoin

 • Głęboka penetracja spawu bez żadnych zniekształceń

 • Nie wymaga dodatkowych zabiegów po procesie

 • Odpowiedni dla szerokiej gamy materiałów i grubości

 • Łączenie różnorodnych materiałów

 • Proces bezstykowy, jednostronny

 • Nie wymaga specjalnych kwalifikacji spawalniczych

 • Łatwość automatyzacji z robotami

 • Minimalna konserwacja

 • Niskie koszty operacyjne

 • Tryby spawania pulsacyjnego lub ciągłego

 

Główne komponenty

Wyłącznie komponenty światowej klasy, w pełni certyfikowane. Gdy precyzja laserowa spotyka się z włoską finezją.

Czwarta generacja maszyn do spawania laserowego FANUCI. Szczyt dostępnej globalnie oferty produktów na rynku obróbki metali. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie najważniejszych komponentów używanych przez FANUCI i autoryzowanych przez globalne agencje kontroli TOP-TECH.

 
 
Please swipe to the side to see all specs available
Pozycja Opis Opcje
Źródło lasera FANUCI PowerON Włókno (1000W, 1500W, 2000W, 3000W)
Głowica lasera RAPTOR 4.0 PRO Wobble (pojedyncza/podwójna)
System kontroli LaserWELD 4.0 PRO 4w1 / 2W
Podajnik drutu EasyWIRE 4.0 PRO Automatyczny (pojedynczy/podwójny)
Elektryka ABB Weidmuller Zintegrowana
System chłodzenia ChillX 4.0 PRO Zintegrowana (jednostka wodna)
Filtr dymu CleanAIR 4.0 PRO Zewnętrzny (automatyczny)
Bezpieczeństwo FANUCI Workstation Zewnętrzny (szybki tryb włącz/wyłącz)

 

 

Masz pytania?
Umów się na bezpłatną prezentację już dziś!

W razie jakichkolwiek pytań w temacie spawarek laserowych prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.

Wyślij wiadomość
 

FANUCI PowerON

 

Główne zalety technologii laserowej na włóknach od FANUCI:

 • RZECZYWISTA moc wyjściowa źródła wynosi średnio od 112-120% w oparciu o zadeklarowaną moc.

 • ZERO porowatości i doskonała kontrola jakości spoiny.

 • Technologia pompy laserowej 976nm dostarcza te same podstawowe technologie i komponenty pomp laserowych jak IPG.

 • Efektywność konwersji elektrooptycznej jest tak wysoka, jak 48%, co pozwala zaoszczędzić 15% w porównaniu do 915nm.

 • Umożliwia procesy spawania/cięcia materiałów o wysokim współczynniku odbicia.

 • Inteligentny automatyczny dostęp do sieci, zdalna diagnostyka, zdalna obsługa.

 • Do 85% problemów systemowych można rozwiązać zdalnie, co znacząco oszczędza czas.

 • Niezwykle efektywna wysoka jasność.

 • Plama Gaussowska, M-< 1.3, ograniczony kabel wyjściowy 10um.

 • Szybka reakcja umożliwia natychmiastowe przejście do maksymalnej mocy <5us, częstotliwość odpowiedzi 50kHz.

 • Programowalna i dostosowana krzywa wyjściowa, 64 zestawy parametrów mogą być przechowywane i przywoływane w dowolnym momencie.

 • Kabel z włókna podwójnej warstwy 50μ z dodatkowym wsparciem sprężyny elastycznej.

 • Elastyczna i modularna konstrukcja, łatwa i szybka wymiana modułu w celu naprawy lub uaktualnienia mocy (dla źródeł o dużej mocy).

 • Wsparcie w pobliżu centrum napraw i magazynowania FANUCI w UE i USA.

 • Możliwość lokalnej wymiany i naprawy, co umożliwia nieprzerwaną pracę.

 • Technologia światłowodowa jest stale rozwijana i udoskonalana.

 • Niskie koszty operacyjne i utrzymania.

 • Znaczące obniżenie kosztów produkcji.

 • Szacowany czas pracy źródła włókna to około 100 000 godzin roboczych.

 • Technologia przyjazna i bezpieczna dla środowiska i miejsca pracy.

 
 

Głowica laserowa RAPTOR 4.0 PRO z systemem ruchomej wiązki (oscylacji)

 
 

Spawarka laserowa FANUCI wyposażona jest w autorską, nowoczesną głowicę z elektrycznym systemem ruchomej wiązki, oscylacja. Posiada ona opatentowany mechanizm napędzający soczewkę skupiającą, który umożliwia automatyczną zmianę jej położenia, a co za tym idzie, szerokość wiązki. Głowica jest chłodzona wodą (nie powietrzem!), co pozwala pracować stabilnie i bez przerw. 

RAPTOR 4.0 PRO [2W]

RAPTOR 4.0 PRO [4in1]

 

Co daje nam funkcja PRO Wobble?

 

Większa szybkość i lepsza jakość spawania laserowego

Głowica z ruchomą soczewką sterowaną automatycznie daje mozliwość korygowania niedoskonałości materiału. Zmienny rozmiar plamki powoduje dużo lepsze uformowanie spoiny niedostępne do tej pory w technologii ręcznego spawania laserowego na tradycyjnych głowicach spawających dostępnych na rynku

 

Wysoka wydajność

Autorski system pozwala spawać od 2-10 razy szybciej od tradycyjnych metod dostępnych na rynku, i nawet 2-4 krotnie szybciej od konkurencyjnych, standardowych spawarek laserowych. Urządzenie FANUCI może pracować bez przerwy 24/h

 
 

Najwyższy stopień bezpieczeństwa

Głowica wyposażona jest w szkiełka ochronne oraz system chłodzenia cieczą, co gwarantuje optymalne zabezpieczenie zapobiegające przegrzaniu, co jednocześnie wydłuża żywotność urządzenia. W pełni zamknięta, solidna obudowa zwiększa bezpieczeństwo podzespołów, dając maksymalną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

Automatyczny podajnik drutu EasyWIRE 4.0 PRO

 

Główne zalety automatycznych podajników drutu jedno- lub dwuprętowego od FANUCI:

Podajniki drutu FANUCI są dostępne w 2 trybach pracy (Pojedynczy & Podwójny). Odpowiednie urządzenie jest zawsze ustawiane na wybraną głowicę laserową i system kontrolny w oparciu o wymagania produkcyjne. Obydwa typy są w pełni zintegrowane z oprogramowaniem.

Podajniki drutu pracują z wypełnieniem 0,8-2,0 mm w automatycznym trybie "push" (pchnięcia) lub "pull" (ciągnięcia), aby zapewnić doskonałą synchronizację.

 
 

System sterujący Fanuci LaserWELD 4.0 PRO

 

Główne zalety systemów operacyjnych do spawania laserowego na światłowodzie od FANUCI:

Systemy kontroli FANUCI są dostępne w dwóch trybach pracy (4w1 i 2W), dopasowanych do odpowiednich głowic laserowych, aby zapewnić doskonałą konfigurację. To doskonale podkreśla wyższą wydajność z intuicyjnością i łatwością użytkowania. Ponadto, systemy kontroli zawierają wstępnie zapisane parametry spawania ustawione na rzeczywistą produkcję. Parametry są regulowane za pośrednictwem bezprzewodowego urządzenia SmartTAB. Procesy produkcyjne są zarządzane przez ekstrakcję danych Industry 4.0. Operatorzy mogą przesyłać gotowe programy dla określonych rodzajów spawania czy materiałów, zgodnie z profilem produkcji. Systemy kontroli FANUCI są również wspierane przez FanuciAPP dla łatwiejszego zarządzania online. Jednostka sterująca znajduje się na kolorowym ekranie dotykowym.

 

ABB Weidmuller

 

Instalacja elektryczna i bezpieczeństwo Spawarki laserowe FANUCI są wyposażone w najbardziej niezawodną instalację elektryczną od ABB. Jest to niezbędne, aby zapewnić ciągłe, bezpieczne zasilanie, które gwarantuje ciągłość działania urządzenia. Rozwiązania ABB chronią przed przepięciami, zwarciami czy wyładowaniami, co gwarantuje brak przestojów w działalności i produkcji. Pozwala także na ciągłe monitorowanie zużycia energii elektrycznej.

 

ChillX 4.0 PRO

 

Główne zalety jednostki chłodzącej wodą od FANUCI:

System chłodzenia wodą FANUCI może jednocześnie dostarczać wysoce efektywny efekt chłodzenia dla źródła laserowego i głowicy spawalniczej. Obniżona temperatura pracy zapewnia maksymalną wydajność, a tym samym lepszą ochronę całkowitej operacji sprzętu. Jest bardzo intuicyjny i łatwy w utrzymaniu.

 

Filtrowentylacja Fanuci CleanAIR 4.0 PRO

 

Główne zalety jednostki filtrującej dymy od FANUCI

Filtr do dymów automatycznie usuwa opary i pyły, sprawiając, że urządzenie jest przyjazne zarówno dla środowiska, jak i stanowiska pracy operatora. Jednocześnie wpływa to na dłuższą żywotność stosowanych części eksploatacyjnych. Oczyszczane powietrze może być zwracane do obszaru roboczego. Dodatkowo, w razie potrzeby, zwrócone powietrze może dostarczać dodatkowego ciepła.

 

Stacja Robocza FANUCI

 

Główne zalety sprzętu ochronnego od FANUCI

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne. Gorąco zalecamy, aby operatorzy i osoby postronne byli chronieni w każdym momencie. Sprzęt ochronny FANUCI pomaga zapobiegać sytuacjom niebezpiecznym, które mogą wystąpić w miejscu pracy. Używane spawarki mogą automatycznie się zatrzymać, gdy ktoś wejdzie na obszar roboczy bez pozwolenia. Szybki tryb włącz/wyłącz jest połączony z drzwiami bezpieczeństwa i innymi urządzeniami zgodnie z potrzebami klienta.

 

Parametry techniczne


Parametry techniczne każdego urządzenia są ustalone. Wszystkie wymagane dane techniczne są dostępne tylko w ofertach handlowych. Ostateczne wartości zależą od konfiguracji wybranego modelu. Prosimy o kontakt w celu uzyskania więcej informacji.

 
 

FANUCI 4.0 PRO Portable Laser Welding Machine

 

Mała wielkość, lekka waga, elastyczność ruchu - to ultrakompaktowa przenośna spawarka laserowa przedstawiona przez FANUCI. Dostępna w następujących wariantach mocy: 1000W, 1500W. Maksymalna wszechstronność spawania oraz łatwość i intuicyjność w użytkowaniu.

Technologia spawania laserem światłowodowym staje się coraz bardziej popularna w przemyśle, zastępując tradycyjne metody spawania w procesie produkcyjnym. Oferuje ona bezkontaktowe, elastyczne, wysokoprędkościowe rozwiązania spawalnicze nawet dla najbardziej zaawansowanych branż. Jest ona szeroko stosowana w lotnictwie, motoryzacji, obronie i wojsku, urządzeniach medycznych, elektronice, rafinacji paliw petrochemicznych, komunikacji, energetyce, automatyce, procesach outsourcingowych itd. Główne zalety spawania laserem światłowodowym to:

 • Zwiększona szybkość i elastyczność

 • Wysoka precyzja

 • Niezwykła wszechstronność

 • Doskonałe wykończenia spawów

 • Głęboka penetracja spawu bez żadnych deformacji

 • Nie wymaga dodatkowego obróbki po procesie

 • Nadaje się do szerokiego zakresu materiałów i grubości

 • Łączenie różnych materiałów

 • Proces bezkontaktowy, jednostronny

 • Nie są wymagane specjalne kwalifikacje spawalnicze

 • Łatwo automatyzowana przy użyciu robotów

 • Minimalne konserwacje

 • Niskie koszty eksploatacji

 • Tryby spawania pulsacyjnego lub ciągłego

 

Zintegrowany system chłodzenia powietrzem

 

Główne zalety jednostki chłodzącej powietrzem od FANUCI:

System chłodzenia powietrzem może jednocześnie dostarczać wysoce efektywny efekt chłodzenia dla źródła laserowego i głowicy spawalniczej do mocy 1,5 kW. Obniżona temperatura pracy zapewnia maksymalną wydajność, a tym samym lepszą ochronę całkowitej operacji sprzętu. Jest bardzo intuicyjny i łatwy w utrzymaniu.

 
 
01

Posiadamy własny, wykwalifikowany serwis, dostępny na terenie całego kraju. Dostarczamy stałą opiekę techniczną zarówno podczas trwania okresu gwarancyjnego, jak i po jego upływie. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

02

Dokładamy wszelkich starań, aby zgłoszenia serwisowe były stale monitorowane i realizowane w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu ich otrzymania. Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 
03

Dysponujemy także własnym, w pełni wyposażonym magazynem wszystkich niezbędnych części serwisowych i eksploatacyjnych, co pozwala na zoptymalizowanie procesu podejmowanych działań serwisowych do absolutnego minimum.

 
 

Dział wsparcia technicznego

Zapewniamy własny, wykwalifikowany serwis dostępny w całej Polsce. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

 

Wsparcie online

Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 
 

Magazyn

Posiadamy w pełni wyposażony magazyn części serwisowych oraz eksploatacyjnych (m.in. źródeł fibrowych, głowic laserowych, szaf sterujących, filtrowentylacji, chillerów, podajników).

 

Wsparcie online

48h od wysłania zgłoszenia serwisowego.

 
01

Głównym, niezmiennym celem naszej firmy jest sukcesywne budowanie zaufania i rosnącej satysfakcji naszych klientów. Nieustannie poszukujemy nowatorskich rozwiązań pozwalających naszej firmie budować i rozwijać wizerunek solidnego i zaufanego dostawcy, który na każdym etapie współpracy jest gwarantem bezpiecznej inwestycji oraz pewnej i stabilnej produkcji.

02

Wymagania serwisowe i gwarancyjne: Środowisko pracy, obsługa i konserwacja urządzenia zgodnie z zaleceniami dokumentacji technicznej DTR oraz karty gwarancyjnej.

 
01

Otworzyliśmy profesjonalny salon pokazowy wraz z magazynem części serwisowych i eksploatacyjnych w Gdańsku. Tym samym nasi klienci zyskali możliwość bezpłatnego, osobistego przetestowania i sprawdzenia technologii urządzeń laserowych dostępnych w naszej ofercie.

02

Zachęcamy także do umówienia bezpłatnych prezentacji spawania laserowego bezpośrednio na terenie własnego zakładu produkcyjnego! Udostępniamy również listę referencyjną pracujących urządzeń w regionie w którym znajduje się siedziba zainteresowanej firmy.

Sukces mierzony wynikiem zrealizowanych inwestycji!

Od 2021 udało się nam dostarczyć i wdrożyć ponad 500 spawarek laserowych Fanuci na terenie całej Polski! 

Baza wiedzy

Spawarka laserowa FANUCI Pro GenX Portable – dlaczego warto zainwestować w sprzęt 4-w-1?

Laserowa obróbka metalu coraz częściej postrzegana jest jako standard w profesjonalnych zakładach przemysłowych. Pojawiają się więc kolejne maszyny, które mają podołać coraz większym oczekiwaniom specjalistów.

Dowiedz sie więcej
Spawarka laserowa FANUCI Pro GenX Portable – dlaczego warto zainwestować w sprzęt 4-w-1?
Cover filmu youtube

Zainteresowany?
Napisz do nas

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

ul. Ku Ujściu 19, Hala 1, Segment F,
80-701 Gdańsk

 

Pon-Pt 8:00 - 16:00