Umów spotkanie

Udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Lasery czyszczące

 
 

FANUCI Futura 2022 to zaawansowana technologia czyszczenia laserowego dostępna dla każdego!

Stosowanie lasera światłowodowego do czyszczenia przemysłowego i konserwacji stało się powszechne, ponieważ metoda ta, w odniesieniu do tradycyjnych metod czyszczenia obecnie wykorzystywanych w przemyśle, jest niezawodna i łatwa w użytkowaniu. Powyższe czynniki wraz z nowymi, coraz bardziej rygorystycznymi przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska i BHP, a także ciągłym ograniczaniem liczby dozwolonych substancji chemicznych, utorowało laserom czyszczącym drogę do szerokiego spectrum zastosowania. Czyszczenie laserowe jest procesem maksymalnie precyzyjnym, elastycznym i wydajnym przy równoczesnym zachowaniu ergonomii ponoszonych kosztów. Ponadto jest to proces bezkontaktowy i wszechstronny, i można go bezpiecznie stosować na powierzchniach i materiałach ultra delikatnych.

 
FANUCI Futura 2022
FANUCI Futura 2022
 

Obecnie technologa czyszczenia laserowego stosowana jest z wielkim powodzeniem w większości branż oraz procesów czyszczenia powierzchni m.in. usuwanie farby, rdzy i przebarwień z powierzchni metalowych i polichromowanych (wielobarwnych), odtłuszczanie elementów ze smarów i olejów, czyszczenie form odlewniczych, usuwanie napisów naściennych (graffiti) i wiele innych. Istotnym zastosowaniem czyszczenia laserowego jest także konserwacja i czyszczenie powierzchni kamiennych, gdzie usuwany jest nalot powstały z zanieczyszczeń generowanych w powietrzu, który niszczy kamienne obiekty, pomniki i tablice.

Technologia czyszczenia laserowego idealnie została wykorzystana przy procesach renowacji dzieł sztuki, starych tkanin, pergaminów, fresków czy obrazów, gdyż umożliwia ona wybiórcze usuwanie zanieczyszczeń bez uszkadzania materiału bazowego (podłoża).

 

Dlaczego laser czyszczący FANUCI to najlepszy wybór?

1
 

Podzespoły produkowane przez najlepszych producentów

Lasery czyszczące FANUCI wyposażone są wyłącznie w komponenty najwyższej jakości gwarantujące niezawodność i stabilność procesu czyszczenia laserowego. Sercem urządzenia jest jednomodułowe źródło fibrowe Maxphotonics lub IPG. Za najwyższą precyzję procesu czyszczenia odpowiada autorska głowica laserowa PRO Wobble z systemem elektrycznego sterowania soczewką (oscylacja). Natomiast za stabilność całego procesu odpowiada system sterowania PRO LaserCLEAN. Za ciągłość produkcji odpowiada elektryka Schneider, ABB, Weidmuller, Omron oraz innowacyjne chłodzenie PRO ChillX.

2
 

Innowacja przyjazna środowisku i zdrowiu

Technologia czyszczenia laserowego jest stale rozwijana, co poprawia bezpieczeństwo pracy i zmniejsza liczbę potencjalnych zagrożeń. Urządzenie wyposażone jest w system filtrów PRO CleanAIR, który automatycznie usuwa opary i pyły sprawiając, że urządzenie jest przyjazne dla środowiska i stacji roboczej operatora. Jednocześnie wpływa to na wydłużoną żywotność wykorzystywanych części eksploatacyjnych.

3
 

Najwyższa precyzja czyszczenia

Laser czyszczący FANUCI, jako pierwszy na rynku wykorzystuje autorską głowicę PRO Wobble z ruchomą wiązką lasera. Charakteryzuje się ona przede wszystkim prostą, intuicyjną obsługą, znakomitą jakością otrzymywanych wyników czyszczenia, wysoką prędkością pracy oraz brakiem obróbki post procesowej. Proces czyszczenia laserowego opiera się na efekcie fali uderzeniowej. Skupiona wiązka lasera usuwa zabrudzenia lub powłoki warstwy przez ablację laserową. Materiał jest ogrzewany przez energię lasera i odparowuje lub sublimuje. Warstwa do usunięcia wchłania promieniowanie laserowe, po czym dochodzi do eliminacji zanieczyszczeń na głębokości równej penetracji promieniowania laserowego. Czyszczenie odbywa się bez uszkodzeń materiału bazowego ani zmiany jego geometrii. Jest to bardzo istotny proces, aby uzyskać szybszy przepływ energii w celu uniknięcia uszkodzenia powierzchni materiału podlegającego czyszczeniu laserowemu. Jest to proces w pełni automatyczny.

4
 

Ponadprzeciętna stabilność oraz trwałość

Technologia czyszczenia laserowego zapewnia absolutną stabilności i jakości procesu, a także gwarantuje najwyższą precyzję czyszczenia materiału. Jest to obecnie najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie czyszczące dostępne na rynku. Doskonale zastępuje tradycyjne metody czyszczenia obecnie dostępne na rynku.

5

Gwarancja niezawodności na lata

Ze względu na wysoką jakość i niezawodność produkowanych urządzeń, laser czyszczący FANUCI posiada możliwość implementacji pełnej 2-3 letniej gwarancji na całość urządzenia.

 
 

 

Masz pytania?
Umów się na bezpłatną prezentację już dziś!

W razie jakichkolwiek pytań w temacie czyszczenia laserowego prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.

Wyślij wiadomość
 

Główne zalety technologii czyszczenia laserowego:

 
 • 01Łatwość uruchamiania, obsługi i przenoszenia
 • 02 Technologia przyjazna i bezpieczna dla środowiska i miejsca pracy
 • 03Maksymalna dokładność, wydajność i zastosowanie
 • 04 Bardzo niskie koszty eksploatacji i konserwacji urządzenia
 • 05Bardzo niska emisja hałasu i szkodliwych ultradźwięków
 • 06Nie wymaga utylizacji odpadów i zanieczyszczeń po procesowych
 • 07Nie wymaga specjalistycznych gazów i części eksploatacyjnych
 • 08Materiał poddawany czyszczeniu laserowemu pozostaje w swoim pierwotnym kształcie, bez uszkodzeń struktury, nawet najdelikatniejszych powierzchni
 

Niezawodne podzespoły. Gdy precyzja laserowa spotyka się z włoską finezją.

Ręczny laser czyszczący FANUCI to innowacyjne i kompleksowe urządzenie składające się wyłącznie z najlepszych, niezawodnych komponentów produkowanych przez światowych gigantów. Poniżej przedstawiamy zestawienie podstawowych podzespołów prezentowanego rozwiązania.

 
Podzespoły Producent

Źródło laserowe (fiber)

Maxphotonics 

Głowica laserowa 

Fanuci PRO Wobble

System sterujący

Fanuci PRO LaserCLEAN

Filtrowentylacja

Fanuci PRO CleanAIR

Elektryka

Schneider, ABB, Weidmuller, Omron

Chłodzenie

Fanuci PRO ChillX

 

Źródło laserowe Maxphotonics

Firma Maxphotonics jest obecnie jednym z największych producentów źródeł laserowych w technologii fiber na świecie. Od 2004 roku wyprodukowała i dostarczyła dziesiątki tysięcy źródeł, stając się jedną z dwóch najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych firm wytwarzających tego typu rozwiązania.

W oferowanym urządzeniu zastosowano najnowsze źródło fibrowe nowej generacji zabezpieczone przed odbiciem wiązki. Najnowszy model rezonatora osiąga ultra wysoką moc wyjściową, co przekłada się na optymalną wydajność oraz doskonałą jakość czyszczenia.

 

Podstawowe zalety technologii światłowodowej:

 • Technologia jest stale rozwijana i udoskonalana

 • Niskie koszty eksploatacji i utrzymania

 • Wysoka wydajność i stabilność procesu obróbczego

 • Znacząca redukcja kosztów produkcji

 • Możliwość czyszczenia materiałów wysoko refleksyjnych np. aluminium, miedzi czy mosiądzu

 • Szacowany czas pracy źródła fibrowego wynosi około 100 000 roboczo godzin

 • Technologia przyjazna i bezpieczna dla środowiska i miejsca pracy

 
 

Głowica laserowa Fanuci PRO Wobble z systemem ruchomej wiązki

 
 

Drugim, niezmiernie istotnym podzespołem decydującym o jakości, stabilności i prędkości czyszczenia, jest głowica laserowa Fanuci PRO Wobble. Laser czyszczacy FANUCI wyposażony jest w autorską, nowoczesną głowicę z elektrycznym systemem ruchomej wiązki. Posiada ona opatentowany mechanizm napędzający soczewkę skupiającą, który umożliwia automatyczną zmianę jej położenia, a co za tym idzie, szerokość wiązki. Głowica jest chłodzona wodą (nie powietrzem!), co pozwala pracować stabilnie i bez przerw. Urządzenie ma lekką, ergonomiczną budowę i pewnie leży w ręce operatora.

 
Głowica laserowa Fanuci PRO Wobble
Głowica laserowa Fanuci PRO Wobble
Głowica laserowa Fanuci PRO Wobble

Przekrój techniczny obrazujący proces czyszczenia laserowego

Co daje nam funkcja PRO Wobble?

 

Większa szybkość i lepsza jakość czyszczenia laserowego

Głowica z ruchomą soczewką sterowaną automatycznie daje mozliwość korygowania niedoskonałości materiału. Zmienny rozmiar plamki powoduje dużo lepsze uformowanie niedostępne do tej pory w technologii ręcznego czyszczenia laserowego na tradycyjnych głowicach dostepnych na rynku

 

Wysoka wydajność

Autorski system pozwala czyścić od 2-10 razy szybciej od tradycyjnych metod dostępnych na rynku, i nawet 2-4 krotnie szybciej od konkurencyjnych, standardowych laserów czyszczących. Urządzenie FANUCI może pracować bez przerwy 24/h

 
 

Najwyższy stopień bezpieczeństwa

Głowica wyposażona jest w szkiełka ochronne oraz system chłodzenia cieczą, co gwarantuje optymalne zabezpieczenie, zapobiega przegrzaniu, wydłuża żywotność urządzenia. W pełni zamknięta, solidna obudowa zwiększa bezpieczeństwo podzespołów, dając dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne

 

System sterujący Fanuci PRO LaserCLEAN

 

System operacyjny łączący wysoką wydajność z intuicyjnością oraz prostotą obsługi. Sterowanie umieszczone jest na kolorowym wyświetlaczu dotykowym umożliwiającym ustawianie wszystkich niezbędnych parametrów w zależności od potrzeb użytkownika. System pozwala zapamiętać gotowy programy dla danych typów czyszczenia czy materiałów zgodnie z własnym profilem produkcji. Jeżeli zaistnieje potrzeba z poziomu pulpitu można wyłączyć funkcję oscylacji Fanuci PRO Wobble i korzystać z lasera z plamką punktową lub liniową. System jest obsługiwany w języku polskim.

 
 

Filtrowentylacja Fanuci PRO CleanAIR

 

Zaprojektowany odciąg pyłów z filtrem pozwala na redukcję zanieczyszczenia powietrza w miejscu ich powstawania. Oczyszczone powietrze może powrócić w przestrzeń roboczą i dzięki temu można ograniczyć straty związane z wyrzucaniem ciepłego powietrza poza budynek (w przypadku odciągów bez filtra). Jest to rozwiązanie, które znakomicie sprawdza się w bieżącej produkcji oraz filtracji suchych zanieczyszczeń powietrza.

 
 

Podstawowe parametry techniczne

Wartości podane w tabeli są zmienne w zależności od końcowej konfiguracji i modelu urządzenia. Parametry stałe każdego modelu podawane są w ofertach handlowych

Tytuł Wartość
Moc wyjściowa lasera 100W/200W/1000W/1500W/2000W
Rodzaj głowicy PRO Wobble z regulowaną wiązką lasera
Chłodzenie Woda destylowana
Max szerokość wiązki 150 (mm)
Max grubość wiązki 120 (mm)
Waga głowicy ok. 650g
Długość światłowodu 15m
Długość fali lasera 1064nm +/- 10%
Max prędkość czyszczenia 50 (mm2/s)
Konsumpcja mocy ok. 3.8kW/4kW/5kW/7kW/9kW
Max temperatura pracy 10-35°C
Max wilgotność powietrza <70%
 

Wymiary urządzenia

 
01

Posiadamy własny, wykwalifikowany serwis, dostępny na terenie całego kraju. Dostarczamy stałą opiekę techniczną zarówno podczas trwania okresu gwarancyjnego, jak i po jego upływie. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

02

Dokładamy wszelkich starań, aby zgłoszenia serwisowe były stale monitorowane i realizowane w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu ich otrzymania. Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 
03

Dysponujemy także własnym, w pełni wyposażonym magazynem wszystkich niezbędnych części serwisowych i eksploatacyjnych, co pozwala na zoptymalizowanie procesu podejmowanych działań serwisowych do absolutnego minimum.

 
 

Dział wsparcia technicznego

Zapewniamy własny, wykwalifikowany serwis dostępny w całej Polsce. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

 

Wsparcie online

Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 
 

Magazyn

Posiadamy w pełni wyposażony magazyn części serwisowych oraz eksploatacyjnych (m.in. źródeł fibrowych, głowic laserowych, szaf sterujących, filtrowentylacji, chillerów, podajników).

 

Wsparcie online

48h od wysłania zgłoszenia serwisowego.

 
01

Głównym, niezmiennym celem naszej firmy jest sukcesywne budowanie zaufania i rosnącej satysfakcji naszych klientów. Nieustannie poszukujemy nowatorskich rozwiązań pozwalających naszej firmie budować i rozwijać wizerunek solidnego i zaufanego dostawcy, który na każdym etapie współpracy jest gwarantem bezpiecznej inwestycji oraz pewnej i stabilnej produkcji.

02

Wymagania serwisowe i gwarancyjne: Środowisko pracy, obsługa i konserwacja urządzenia zgodnie z zaleceniami dokumentacji technicznej DTR oraz karty gwarancyjnej.

 
01

Otworzyliśmy profesjonalny salon pokazowy wraz z magazynem części serwisowych i eksploatacyjnych w Gdańsku. Tym samym nasi klienci zyskali możliwość bezpłatnego, osobistego przetestowania i sprawdzenia technologii urządzeń laserowych dostępnych w naszej ofercie.

02

Zachęcamy także do umówienia bezpłatnych prezentacji spawania laserowego bezpośrednio na terenie własnego zakładu produkcyjnego! Udostępniamy również listę referencyjną pracujących urządzeń w regionie w którym znajduje się siedziba zainteresowanej firmy.

Sukces mierzony wynikiem zrealizowanych inwestycji!

Od 2021 udało się nam dostarczyć i wdrożyć ponad 450 urządzeń laserowych w technologii fibrowej na terenie całej Polski!

Baza wiedzy

Centrum Maszyn CNC na ITM Industry Europe 2022

W dniach 31.05 – 03.06.2022 zapraszamy do Poznania na jedne z wiodących, kompleksowych targów przemysłowych w tej części Europy - ITM Industry Europe.

Dowiedz sie więcej
Centrum Maszyn CNC na ITM Industry Europe 2022

Zainteresowany?
Napisz do nas

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

ul. Ku Ujściu 19, Hala 1, Segment F,
80-701 Gdańsk

 

Pon-Pt 8:00 - 16:00