Umów bezpłatną prezentację technologii już dziś!

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Lasery czyszczące

FANUCI to zaawansowana technologia czyszczenia laserowego dostępna dla każdego!

Stosowanie lasera światłowodowego do czyszczenia przemysłowego i konserwacji stało się powszechne, ponieważ metoda ta, w odniesieniu do tradycyjnych metod czyszczenia obecnie wykorzystywanych w przemyśle, jest niezawodna i łatwa w użytkowaniu. Powyższe czynniki wraz z nowymi, coraz bardziej rygorystycznymi przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska i BHP, a także ciągłym ograniczaniem liczby dozwolonych substancji chemicznych, utorowało laserom czyszczącym drogę do szerokiego spectrum zastosowania. Czyszczenie laserowe jest procesem maksymalnie precyzyjnym, elastycznym i wydajnym przy równoczesnym zachowaniu ergonomii ponoszonych kosztów. Ponadto jest to proces bezkontaktowy i wszechstronny, i można go bezpiecznie stosować na powierzchniach i materiałach ultra delikatnych.

Obecnie technologa czyszczenia laserowego stosowana jest z wielkim powodzeniem w większości branż oraz procesów czyszczenia powierzchni m.in. usuwanie farby, rdzy i przebarwień z powierzchni metalowych i polichromowanych (wielobarwnych), odtłuszczanie elementów ze smarów i olejów, czyszczenie form odlewniczych, usuwanie napisów naściennych (graffiti) i wiele innych. Istotnym zastosowaniem czyszczenia laserowego jest także konserwacja i czyszczenie powierzchni kamiennych, gdzie usuwany jest nalot powstały z zanieczyszczeń generowanych w powietrzu, który niszczy kamienne obiekty, pomniki i tablice. Technologia czyszczenia laserowego idealnie została wykorzystana przy procesach renowacji dzieł sztuki, starych tkanin, pergaminów, fresków czy obrazów, gdyż umożliwia ona wybiórcze usuwanie zanieczyszczeń bez uszkadzania materiału bazowego (podłoża). Wachlarz zastosowań czyszczenia laserowego stale się powiększa wraz z posuwającą się naprzód technologią.

Dlaczego laser czyszczący FANUCI to najlepszy wybór?

 1. Podzespoły produkowane przez najlepszych producentów

  Lasery czyszczące FANUCI wyposażone są wyłącznie w komponenty najwyższej jakości gwarantujące niezawodność i stabilność procesu czyszczenia laserowego. Sercem urządzenia jest źródło fibrowe Maxphotonics lub IPG. Za najwyższą precyzję procesu czyszczenia odpowiada autorska głowica laserowa Fanuci PRO Wobble z systemem elektrycznego sterowania soczewką. Natomiast za stabilność całego procesu odpowiada system chłodzenia S&A oraz elektryka Schneider lub Omron.

 2. Innowacja przyjazna środowisku i zdrowiu

  Technologia czyszczenia laserowego jest stale rozwijana, co poprawia bezpieczeństwo pracy i zmniejsza liczbę potencjalnych zagrożeń. Urządzenie wyposażone jest w system filtrów, który automatycznie usuwa opary i pyły sprawiając, że urządzenie jest przyjazne dla środowiska i stacji roboczej operatora.

 3. Najwyższa precyzja czyszczenia

  Laser czyszczący FANUCI, jako pierwszy na rynku wykorzystuje autorską głowicę PRO Wobble z ruchomą wiązką lasera. Charakteryzuje się ona przede wszystkim prostą, intuicyjną obsługą, znakomitą jakością otrzymywanych wyników czyszczenia, wysoką prędkością pracy oraz brakiem obróbki post procesowej. Proces czyszczenia laserowego opiera się na efekcie fali uderzeniowej. Skupiona wiązka lasera usuwa zabrudzenia lub powłoki warstwy przez ablację laserową. Materiał jest ogrzewany przez energię lasera i odparowuje lub sublimuje. Warstwa do usunięcia wchłania promieniowanie laserowe, po czym dochodzi do eliminacji zanieczyszczeń na głębokości równej penetracji promieniowania laserowego. Czyszczenie odbywa się bez uszkodzeń materiału bazowego ani zmiany jego geometrii. Wysoka skuteczność uzyskiwana jest poprzez wybór długości fali laserowej. Jest to bardzo istotny proces, aby uzyskać szybszy przepływ energii w celu uniknięcia uszkodzenia powierzchni materiału podlegającego czyszczeniu laserowemu. Jest to proces w pełni automatyczny.

 4. Ponadprzeciętna stabilność oraz trwałość

  Technologia czyszczenia laserowego zapewnia absolutną stabilności i jakości procesu, a także gwarantuje najwyższą precyzję czyszczenia materiału. Jest to obecnie najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie czyszczące dostępne na rynku. Doskonale zastępuje tradycyjne metody czyszczenia obecnie dostępne na rynku.

 5. Gwarancja niezawodności na lata

  Ze względu na wysoką jakość i niezawodność produkowanych urządzeń, laser czyszczący FANUCI posiada możliwość implementacji pełnej 3 letniej gwarancji na całość urządzenia.

Laser czyszczący FANUCI o mocy 500W dostępny na naszej hali pokazowej w Gdańsku!

Główne zalety technologii czyszczenia laserowego:

 1. łatwość uruchamiania, obsługi i przenoszenia

 2. technologia przyjazna i bezpieczna dla środowiska i miejsca pracy

 3. maksymalna dokładność, wydajność i zastosowanie

 4. materiał poddawany czyszczeniu laserowemu pozostaje w swoim pierwotnym kształcie, bez uszkodzeń struktury, nawet najdelikatniejszych powierzchni

 5. bardzo niska emisja hałasu i szkodliwych ultradźwięków

 6. nie wymaga utylizacji odpadów i zanieczyszczeń po procesowych

 7. nie wymaga specjalistycznych gazów i części eksploatacyjnych

 8. bardzo niskie koszty eksploatacji i konserwacji urządzenia

Niezawodne podzespoły

Ręczny laser czyszczący FANUCI to innowacyjne i kompleksowe urządzenie składające się z niezawodnych komponentów produkowanych przez światowych gigantów. Poniżej przedstawiamy zestawienie podstawowych podzespołów oferowanego rozwiązania.

Podzespoły Producent Oferta

Źródło laserowe (fiber)

IPG 500/1000/1500/2000W

TAK

Głowica laserowa 

FANUCI PRO Wobble

TAK

System sterujący

FANUCI SoftCLEAN

TAK

Elektryka

Schneider, Omron, Chint, AirTAC

TAK

Chłodzenie

S&A ChillX

TAK

Filtrowentylacja

FANUCI CleanAIR

TAK

Źródło laserowe IPG

Firma IPG jest obecnie jednym z największych producentów źródeł laserowych w technologii fiber. Wyprodukowała i dostarczyła dziesiątki tysięcy źródeł na całym świecie, stając się najbardziej renomowaną i rozpoznawalną firmą wytwarzającą technologię światłowodową.

W oferowanej maszynie zastosowano najnowsze źródło fibrowe wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie światłowodu pozwalające na czyszczenie materiałów wysoko refleksyjnych. Najnowszy model rezonatora osiąga ultra wysoką moc wyjściową, co przekłada się na optymalną wydajność oraz doskonałą jakość.

 
Podstawowe zalety technologii światłowodowej:
 • technologia jest stale rozwijana i udoskonalana
 • niskie koszty eksploatacji i utrzymania
 • wysoka wydajność i stabilność procesu obróbczego
 • znacząca redukcja kosztów produkcji
 • możliwość czyszczenia materiałów wysoko refleksyjnych np. aluminium, miedzi, czy mosiądzu
 • szacowany czas pracy źródła fibrowego wynosi około 100 000 roboczo godzin

Głowica laserowa Fanuci PRO Wobble z systemem ruchomej wiązki

Drugim, niezmiernie istotnym podzespołem decydującym o jakości, stabilności i prędkości czyszczenia, jest głowica laserowa. Laser czyszczacy FANUCI wyposażony jest w autorską, nowoczesną głowicę z elektrycznym systemem ruchomej wiązki. Posiada ona opatentowany mechanizm napędzający soczewkę skupiającą, który umożliwia automatyczną zmianę jej położenia, a co za tym idzie, szerokość wiązki. Głowica jest chłodzona wodą (nie powietrzem!), co pozwala pracować stabilnie i bez przerw. Urządzenie ma ergonomiczną budowę i pewnie leży w ręce operatora.

 

Co daje nam funkcja PRO Wobble?

 • Większa szybkość i lepsza jakość czyszczenia

  Głowica z ruchomą soczewką sterowaną automatycznie daje mozliwość korygowania niedoskonałości materiału. Zmienny rozmiar plamki powoduje dużo lepsze uformowanie niedostępne do tej pory w technologii ręcznego czyszczenia laserowego na tradycyjnych głowicach dostepnych na rynku

 • Wysoka wydajność

  Autorski system pozwala czyścić od 2-10 razy szybciej od tradycyjnych metod dostępnych na rynku, i nawet 2-4 krotnie szybciej od konkurencyjnych, standardowych laserów czyszczących. Urządzenie FANUCI może pracować bez przerwy 24/h

 • Najwyższy stopień bezpieczeństwa

  Głowica wyposażona jest w szkiełka ochronne oraz system chłodzenia cieczą, co gwarantuje optymalne zabezpieczenie, zapobiega przegrzaniu, wydłuża żywotność urządzenia. W pełni zamknięta, solidna obudowa zwiększa bezpieczeństwo podzespołów, dając dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne

Przekrój techniczny obrazujący proces czyszczenia laserowego

 

System sterujący FANUCI SoftCLEAN

FANUCI SoftCLEAN to system operacyjny łączący wysoką wydajność z intuicyjnością i prostotą obsługi. Sterowanie umieszczone jest na kolorowym wyświetlaczu dotykowym umożliwiającym ustawianie wszystkich niezbędnych parametrów w zależności od potrzeb użytkownika. System pozwala zapamiętać gotowe programy dla danych typów operacji czy materiałów zgodnie z profilem produkcji. System jest obsługiwany w języku polskim.

Podstawowe parametry techniczne

Moc wyjściowa lasera 500/1000/1500/2000W
Rodzaj głowicy PRO Wobble z regulowaną wiązką lasera
Chłodzenie cieczą (woda destylowana)
Max szerokość wiązki W zależności od mocy lasera (mm)
Max grubość wiązki W zależności od mocy lasera (mm)
Waga głowicy ok. 900g
Długość światłowodu 15m
Długość fali lasera 1064nm +/- 10%
Max prędkość czyszczenia W zależności od mocy lasera (mm2/s)
Konsumpcja mocy 5100W/7500W/10500W/14000W
Max temperatura pracy 5-40°C
Max wilgotność powietrza <70%

 

Wymiary urządzenia

Długość:

1383 mm

Wysokość:

1273 mm

Szerokość:

720 mm

Waga:

ok. 275-350 kg

Opieka techniczna, czyli jak dbamy o naszych klientów.

Serwis

Posiadamy własny, wykwalifikowany serwis, dostępny na terenie całego kraju. Dostarczamy stałą opiekę techniczną zarówno podczas trwania okresu gwarancyjnego, jak i po jego upływie.

Dysponujemy także własnym, w pełni wyposażonym magazynem wszystkich niezbędnych części serwisowych i eksploatacyjnych, co pozwala na zoptymalizowanie procesu podejmowanych działań serwisowych do absolutnego minimum. Dokładamy wszelkich starań, aby zgłoszenia serwisowe były stale monitorowane i realizowane w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu ich otrzymania. Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 • Dział wsparcia technicznego

  Zapewniamy własny, wykwalifikowany serwis dostępny w całej Polsce. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

 • Magazyn

  Posiadamy pełny magazyn części serwisowych oraz eksploatacyjnych (m.in. źródeł fibrowych, głowic laserowych, szaf sterujących, chillerów, podajników).

 • Reakcja serwisu

  48h od wysłania zgłoszenia serwisowego.

 • Wsparcie online

  Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 

Gwarancja

Głównym, niezmiennym celem naszej firmy jest sukcesywne budowanie zaufania i rosnącej satysfakcji naszych klientów. Nieustannie poszukujemy nowatorskich rozwiązań pozwalających naszej firmie budować i rozwijać wizerunek solidnego i zaufanego dostawcy, który na każdym etapie współpracy jest gwarantem bezpiecznej inwestycji oraz pewnej i stabilnej produkcji. Urządzenie objęte jest 12 miesięcznym okresem gwarancyjnym od momentu uruchomienia, jednak nie dłuższym niż 13 miesięcy od momentu dostawy. Wymagania serwisowe i gwarancyjne: Środowisko pracy, obsługa i konserwacja urządzenia zgodnie z zaleceniami dokumentacji technicznej DTR oraz karty gwarancyjnej.

 

W razie jakichkolwiek pytań w temacie czyszczenia laserowego prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kontakt.

Formularz Kontaktowy

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Dane Kontaktowe

Godziny otwarcia: Pon-Pt 8:00 - 16:00

Telefon:

E-mail:

Adres siedziby:
Centrum Maszyn CNC Sp. z o.o.
ul. Ku Ujściu 19
Hala 1, Segment F
80-701 Gdańsk


NIP: 8513171254
REG: 321421658
KRS: 0000475968