Umów bezpłatną prezentację technologii już dziś!

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Wytwornice azotu

Modułowy generator azotu KRUGE. Oszczędność i bezpieczeństwo produkcji w zasięgu ręki!

Wytwornica azotu KRUGE jest światowej klasy, innowacyjnym urządzeniem opracowanym niezależnie przez firmę Centrum Maszyn CNC. Poprzez wykorzystanie naszej wieloletniej wiedzy w obrębie technologii laserowej nasze niezawodne generatory azotu serii NitroGEN są kompleksowo dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. KRUGE to gwarancja na perfekcyjnie czysty, wysokociśnieniowy azot własnej produkcji.

 • 24-godzinne działanie

  System działa 24/7 bez żadnych postojów maszyn/produkcji. Brak strat poprzez niespodziewane problemy w tradycyjnych dostawach lub podwyżkach cen gazu.

 • Plug-and-play (podłącz i używaj)

  Szybka i prosta instalacja jest możliwa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz hali produkcyjnych. Instalacja oraz uruchomienie całego systemu następują tego samego dnia! System wymaga wyłącznie skompresowanego powietrza oraz zasilania elektrycznego. Kompaktowa obudowa i ultranowoczesny design nie wymaga specjalnego podłoża czy fundamentu.

 • Brak krawędzi tlenkowej

  Generowany azot pozwala m.in. wycinarkom laserowym ciąć stal szybciej i taniej niż przy użyciu tlenu czy powietrza.

 • Samofinansowanie

  Wykorzystanie i re-inwestowanie zaoszczędzonych na własnej produkcji azotu pieniędzy w dalszy rozwój firmy, co w przypadku standardowych dostaw zewnętrznych gazu jest nieosiągalne.

 • Nisko-kosztowy + ekologiczny

  System NitroGEN oferuje realną, nisko-kosztową oraz niskoemisyjną alternatywę w stosunku do tradycyjnych dostaw azotu. System KRUGE dostępny w 4 podstawowych modelach (NitroGEN-1, NitroGEN-2, NitroGEN-3, NitroGEN-4) wytwarzających do 840 m3/dzień azotu! Urządzenia posiadają wbudowaną opcje magazynowania wyprodukowanego azotu. System generuje wyższą czystość oraz wyższe natężenie przepływu ze zmniejszoną konsumpcją energetyczną o 30-50%.

Seria NitroGEN

 

Opis procesu wytwarzania azotu

Podstawowym procesem wytwarzania azotu jest odpowiedni wybór adsorpcji zmiennociśnieniowej z wykorzystaniem czystego skompresowanego powietrza jako surowca. Oddzielenie azotu od powietrza następuje przy użyciu adsorpcji węglowego sita cząsteczkowego dla azotu oraz tlenu znajdujących się pod bardzo wysokim ciśnieniem. Proces oddzielania ma na celu uzyskanie azotu o maksymalnie najwyższej czystości. Znakomita jakość otrzymywanego azotu, łatwość obsługi urządzenia, jak również udogodnienie w postaci nowatorskiej funkcji plug-and-play (podłącz i używaj) to główne czynniki powodujące, że klienci coraz częściej sięgają po nasze wytwornice azotu na rzecz kosztownych, tradycyjnych metoda dostępności gazów technicznych w postaci wiązki lub zbiornika.

Zaoszczędź pieniądze oraz czas dzięki modułowym generatorom azotu KRUGE z nowoczesną funkcją plug-and-play! Możesz oszczędzać w każdym miesiącu wytwarzając swój własny, najwyższej jakości gaz zgodnie z zapotrzebowaniem produkcyjnym. Podstawowe zalety wytwornic azotu KRUGE:

 • Rentowność inwestycji

  Nieprzerwana produkcja własnego gazu 7 dni w tygodniu przez 24h na dobę. Niskie koszty operacyjne wytwarzania. Brak zagrożeń bezpieczeństwa takich jak np. wysokociśnieniowe gazowe cylindry oraz niskotemperaturowe zbiorniki z płynnym azotem.

 • Oszczędność kosztów

  Brak stałych opłat związanych z kontraktowaniem, wypożyczaniem i utrzymywaniem standardowych instalacji gazowych (wiązki, zbiorniki) od dostawców gazów np. AirLiquide, Linde, Messer. Żadnych dodatkowych opłat związanych z ochroną środowiska.

 • Wysoka niezawodność technologii

  Innowacyjna technologia wysokiej klasy oraz prosty system konfiguracyjny zapewnia długotrwałe stabilne działanie. Zoptymalizowany design zapewnia stałą, znakomitą jakość azotu. Koniec z zatrzymywaniem maszyn i produkcji podczas wymiany gazu.

 • Szybko i wygodnie

  Zoptymalizowana struktura, kompaktowy design, intuicyjne sterowanie systemem, funkcja plug-and-play (podłącz i używaj). Wytwornica azotu KRUGE zajmuje niewielką przestrzeń produkcyjną z możliwością instalacji systemu na antresoli.

 • Optymalizacja systemu

  Urządzenie może być stale rozbudowywane zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem produkcyjnym. Moduły mogą być łączone równolegle dla łatwiejszej rozbudowy sieci. Żadnego marnowania gazu, wyparowania z zbiorników czy zwracania częściowo wypełnionych butli.

 • System sterowania

  Dotykowy panel sterujący. Zdalny dostęp poprzez Wi-Fi. Stały monitoring procesów. Wykresy tendencji i wykorzystania N2. Przetwarzanie komunikatów zwrotnych w czasie rzeczywistym. Pokładowy monitoring serwisowy i alarmowy. Rozwiązywanie problemów systemowych oraz diagnostyka błędów online.

Dlaczego Centrum Maszyn CNC? Jesteśmy absolutnym liderem w zakresie zapewniania wewnątrzzakładowych generatorów azotu w Polsce!

 • Projekt realizowany z ogromnym sukcesem od 2017 roku.
 • Nasze urządzenia generują azot o czystości min. 99,999% !!!
 • Ponad 250 urządzeń laserowych zainstalowanych w Polsce w ostatnich 3 latach.
 • Nasza ekspercka wiedza gwarantuje poprawne działania systemu; kalibrowanie, czystość gazu, natężenie przepływu.
 • Niedościgniony serwis własny zapewniany wyłącznie przez inżynierów Centrum Maszyn CNC. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.
 • Bezpośredni zakup lub wynajem – Ty wybierasz!

 

Opieka techniczna, czyli jak dbamy o naszych klientów.

Serwis

Posiadamy własny, wykwalifikowany serwis, dostępny na terenie całego kraju. Dostarczamy stałą opiekę techniczną zarówno podczas trwania okresu gwarancyjnego, jak i po jego upływie.

Dysponujemy także własnym, w pełni wyposażonym magazynem wszystkich niezbędnych części serwisowych i eksploatacyjnych, co pozwala na zoptymalizowanie procesu podejmowanych działań serwisowych do absolutnego minimum. Dokładamy wszelkich starań, aby zgłoszenia serwisowe były stale monitorowane i realizowane w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od momentu ich otrzymania. Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 • Dział wsparcia technicznego

  Zapewniamy własny, wykwalifikowany serwis dostępny w całej Polsce. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych.

 • Magazyn

  Posiadamy pełny magazyn części serwisowych oraz eksploatacyjnych (m.in. źródeł fibrowych, głowic laserowych, szaf sterujących, chillerów, podajników, modułów).

 • Reakcja serwisu

  48h od wysłania zgłoszenia serwisowego.

 • Wsparcie online

  Wszystkie zgłoszenia serwisowe są automatycznie sprawdzane i zdalnie diagnozowane.

 

Gwarancja

Głównym, niezmiennym celem naszej firmy jest sukcesywne budowanie zaufania i rosnącej satysfakcji naszych klientów. Nieustannie poszukujemy nowatorskich rozwiązań pozwalających naszej firmie budować i rozwijać wizerunek solidnego i zaufanego dostawcy, który na każdym etapie współpracy jest gwarantem bezpiecznej inwestycji oraz pewnej i stabilnej produkcji. Urządzenie objęte jest 12 miesięcznym okresem gwarancyjnym od momentu uruchomienia, jednak nie dłuższym niż 13 miesięcy od momentu dostawy. Wymagania serwisowe i gwarancyjne: Środowisko pracy, obsługa i konserwacja urządzenia zgodnie z zaleceniami dokumentacji technicznej DTR oraz karty gwarancyjnej.

 

W razie jakichkolwiek pytań w temacie wytwarzania azotu prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kontakt.

Formularz Kontaktowy

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Dane Kontaktowe

Godziny otwarcia: Pon-Pt 8:00 - 16:00

Telefon:

E-mail:

Adres siedziby:
Centrum Maszyn CNC Sp. z o.o.
ul. Ku Ujściu 19
Hala 1, Segment F
80-701 Gdańsk


NIP: 8513171254
REG: 321421658
KRS: 0000475968